Salon Eva Minge
Salon Eva Minge

– Eva Minge&Esotiq dołącza do wydłużającej się listy polskich marek ready-to-wear, jakie od niedawna dostępne są w Silesia City Center. Dziś są już na niej salony tak modnych marek jak LaMania czy Rage Age by Czapul, a wkrótce także salon Ani Kruk. Rosnące zainteresowanie polskimi markami z wyższej półki to m.in. efekt coraz większej ich popularności wśród klientów centrów handlowych – mówi Ilona Szafer dyrektor działu wynajmu Silesia City Center.

W Silesia City Center otwarto pierwszy w Polsce concept store Eva Minge&Esotiq.  Format salonu to połączenie marki Eva Minge, stworzonej przez polską projektantkę oraz sieć Esotiq Exclusive Lingerie. Salon będzie miał powierzchnię 100 mkw. Znajdą się w nim zarówno elementy kolekcji ready-to-wear Evy Minge, jak również koronkowe biustonosze i gorsety Esotiq.

Sam salon zostanie podzielony na dwie strefy – po lewej będzie można znaleźć kolekcję projektantki, po prawej bieliznę Esotiq. To pierwszy w Polsce salon oferujący tego typu połączenie.

Salon Eva Minge&Esotiq w Silesii pojawi się w wyniku procesu rekomercjalizacji. Proces ten w centrum trwa już od stycznia 2012 roku. Dzięki niemu Silesia City Center udało się, jak podkresla zarząd obiektu, zdywersyfikować ofertę i podnieść jej konkurencyjność wprowadzając na pasaż ofertę takich marek jak: Marc O’Polo, Rage Age by Czapul, Pepe Jeans czy HOS&Me.

– Silesia konsekwentnie idzie w kierunku rozwoju oferty marek unikalnych, niedostępnych w żadnych innych centrach handlowych na Śląsku. Obecność pierwszego w Polsce salonu Eva Minge&Esotiq jest tego przykładem – dodaje Szafer.

W Silesia City Center jest obecnie ponad 310 punktów usługowo-handlowych. Z czego ponad 70 proc. stanowią sklepy z ubraniami, dodatkami i biżuterią. Najwięcej lokali mają sklepy sieciowe, ale Silesia ma także kilkanaście salonów z markami dostępnymi na Śląsku wyłącznie w centrum np. La Mania, Calvin Klein Jeans, Rage Age by Czapul, Burberry, Tommy Hilfiger czy Furla.