Visualization of Galeria Warmińska

Inwestycja budowy Galerii Warmińskiej w Olsztynie rozpoczęła się w drugiej połowie stycznia zaraz po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę i jak dotąd przebiega zgodnie z planem.

Jak deklaruje inwestor, do budowy centrum handlowo-rozrywkowego zostaną zaangażowane lokalne firmy. – Zamierzamy korzystać z usług firm z regionu zarówno na etapie budowy, jak również potem, po otwarciu galerii. Obiekt tego typu generuje zawsze około tysiąca nowych miejsc pracy. Firmy, które chciałyby wziąć udział w procesie budowy Galerii Warmińskiej, mogą zgłaszać się mailowo  na adres [email protected] – informuje Jakub Puchalski z MGC Inwest powiązanej z inwestorem.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, otwarcie Galerii Warmińskiej odbędzie się pod koniec 2014 roku.

Obiekt jest już w ponad połowie skomercjalizowany. Swoje salony w Galerii Warmińskiej otworzą zarówno najemcy sieciowi, duże, globalne marki, jak i lokalni biznesmeni.

– Głównym celem przy tworzeniu mixu najemców w naszej galerii jest przede wszystkim komplementarność oferty zamiast jej powielania, co trudno osiągnąć tylko za pomocą najemców sieciowych.  Dlatego podpisaliśmy wiele umów najmu z lokalnymi najemcami i z wieloma prowadzimy rozmowy. Mamy świadomość, że właśnie miejscowi kupcy, prowadzący swoje interesy od lat, znają najlepiej specyfikę lokalnego handlu, a to będzie tworzyć siłę tego projektu – informuje Mariusz Kowalczyk z odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu Libry Project.

Galeria Warmińska będzie kompleksem handlowo-usługowym o powierzchni ponad 116 mkw. na której powstanie 147 sklepów i punktów usługowych, lokale gastronomiczne, klub fitness i multikino. Dla zmotoryzowanych klientów udostępniony zostanie parking na 1200 miejsc.