Gilles Dougoud, dyrektor generalny Sephora Polska

Gilles Dougoud 1 lutego objął funkcję dyrektora generalnego w spółce Sephora Polska. Gilles Dougoud będzie odpowiadał za opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy na kolejne lata oraz zarządzanie siecią perfumerii na terenie Polski.

– Bardzo się cieszę, że Gilles dołączył do zespołu Sephora Polska. Jego rozległa wiedza i międzynarodowe doświadczenie w branży dóbr luksusowych zdobyte w ramach koncernu LVMH, będą ogromnie cenne dla naszej firmy. Wierzę, że sukcesy, które Gilles odnosił na przestrzeni swojej kariery przyczynią się do rozwoju sieci perfumerii Sephora w Polsce i pomogą we wzmacnianiu wizerunku naszej innowacyjnej marki – powiedział Olivier Schaeffer, dyrektor zarządzający i ds. rozwoju na rynkach zagranicznych (International and Development General Manager) sieci perfumerii Sephora.

Gilles Dougoud posiada blisko 30-letnie doświadczenie zawodowe, a w branży dóbr luksusowych pracuje od niemal 20 lat. W 1994 roku rozpoczął pracę w koncernie LVMH (Moët Hennessy Luis Vuitton), największym na świecie koncernie działającym w sektorze dóbr luksusowych, posiadającym w swoim portfolio perfumerie Sephora oraz marki takie jak Givenchy, Dior czy TAG Heuer. Przed dołączeniem do zespołu Sephora Gilles Dougoud pełnił stanowisko dyrektora zarządzającego ds. rynków zagranicznych w Moët & Chandon, a wcześniej był dyrektorem generalnym Parfums Christian Dior na Francję. Zajmował stanowiska prezesa zarządu Parfums Givenchy i Guerlain w Stanach Zjednoczonych. Był też dyrektorem ds. sprzedaży międzynarodowej oraz dyrektorem zarządzającym w Wielkiej Brytanii, a wcześniej dyrektorem generalnym na Francję oraz dyrektorem ds. eksportu na Europę w Parfums Givenchy. Gilles Dougoud jest absolwentem uniwersytetu HEC w Paryżu, jednej z czołowych wyższych szkół biznesowych.

Obecnie Sephora posiada w Polsce 92 perfumerie. Na świecie działa ponad 1600 sklepów marki. Sephora to lider sprzedaży rynku kosmetyków selektywnych. Firma powstała w 1970 roku we Francji. Sephora jest częścią koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), największej na świecie korporacji działającej w sektorze dóbr luksusowych.