Wielkie Wina
Wielkie Wina

W Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu od stycznia tego roku działa nowy salon Wielkie Wina. Salon jest połączeniem specjalistycznego sklepu z winami oraz części degustacyjnej tzw. winebaru.

– Jest to nowy koncept na poznańskim rynku. Pierwszy tego typu lokal ma być naszą wizytówką. Chcemy wprowadzić nowy standard serwowania wina. Wybierając Stary Browar na nasz pilotażowy lokal mieliśmy świadomość, że jest to najbardziej prestiżowy punkt na mapie Poznania. Ponadto naszą grupa docelową jest klient biznesowy więc ta lokalizacja z naszego punktu widzenia jest najkorzystniejsza – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Konrad Pacek, współwłaściciel spółki Wielkie Wina sp. z o.o.

Nowy salon Wielkie Wina ma 113 mkw. powierzchni i jest zlokalizowany na poziomie 0 Starego Browaru.

Aktualnie sprzedaż prowadzona jest w dwóch salonach firmowych oraz za pomocą działającego od kilku lat sklepu internetowego. – Nie wykluczamy wejścia także na inne rynki w Polsce. Interesują nas głównie duże miasta i prężnie działające, prestiżowe centra handlowe. Na razie jednak nie zdradzamy planów ekspansji. Chcemy sprawdzić jak koncept zostanie przyjęty w Starym Browarze – dodaje Pacek.

Wielkie Wina sp. z o.o. działa od 1998 r. Pierwszy salon zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt do przechowywania wina, sprowadzony z Francji. W przyszłości spółka zamierza rozwijać koncept w innych regionach kraju i tworzyć miejsca będące połączeniem winiarni, w której będzie można kupić sprowadzane głównie z Francji i Hiszpanii wina, oraz lokalu przystosowanego do organizowania zamkniętych spotkań degustacyjnych.