Solar
Solar

Firma Solar Company, właściciel marki odzieżowej Solar skierowanej do kobiet uruchomiła pierwszy w województwie łódzki salon outletowy sieci.

Sklep firmowy Solar działa w Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi i zajmuje powierzchnię 160 mkw. Lokal jest zarządzany bezpośrednio przez producenta i będzie oferował, zgodnie z zasadą obowiązującą w centrach wyprzedażowych, odzież w cenie  minimum 30 proc. niższej niż w sklepach regularnych i galeriach handlowych.

Obecnie Solar ma wraz z nowo otwartym w Ptak Outlet 9 sklepów outletowych ( w Fashion House Outlet Center w Gdańsku, Sosnowcu i Piasecznie, w CH Futura Park i Plaza w Krakowie, w Factory Outlet w Poznaniu i w Ursusie oraz w Gdyni).

Łącznie Solar ma ponad 230 salonów zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

W Polsce spółka otwiera salony własne, franczyzowe, outletowe oraz partnerskie. Prowadzi także sklep internetowy, który działa od czwartego kwartału 2011 roku. Za granicą posiada łącznie blisko 40 sklepów partnerskich i franczyowych.

W planach spółki na ten rok jest m.in. otwarcie 15 sklepów franczyzowych na rynkach zagranicznych, intensyfikacja rozwoju sprzedaży na rynku rosyjskim i niemieckim.

Na rynku krajowym spółka planuje dalszy rozwój sieci w atrakcyjnych lokalizacjach i nowoczesnych powierzchniach handlowych (w szczególności rozwój sieci sprzedaży w miastach średniej wielkości) oraz rozwój sklepu internetowego – wsparcie istniejącej sieci sprzedaży oraz wzmocnienie wizerunku Grupy na rynku.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 r.

Przedstawiciele sieci będą obecni podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. Forum odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie scf.retailnet.pl