Jean Louis David
Jean Louis David

Provalliance, właściciel sieci salonów fryzjerskich Jean  Louis  David prowadzi 2,4 tys. salonów w 25 krajach na świecie i obsługuje blisko 30 mln klientów rocznie.

W Polsce siecią zarządza Provalliance Poland sp.z o.o. Obecnie w ramach sieci na polskim rynku działają 52 salony w tym 44 to salony własne, a 8 franczyzowych. Spółka otwiera placówki w większości w centrach i galeriach handlowych bądź przy ulicach dużych miast w Polsce.

– Salony Jean  Louis  David mają od 50 do 70 mkw. powierzchni. Strategia spółki zakłada otwieranie rocznie 3-4 placówek. Interesują nas tylko najlepsze, prestiżowe centra handlowe w miastach liczących ponad 300 tys. mieszkańców – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Bączyk, członek zarządu Provalliance Poland sp. z o. o.

Twórcą  sieci  salonów  jest  fryzjer  i  stylista  fryzur  Jean  Louis  David. Salony sieci obecne  są  we  Francji,  Włoszech,  Hiszpanii,  Polsce,  Belgii,  Portugalii,  Szwajcarii,  Rosji  i  Stanach  Zjednoczonych.

W Polsce sieć istnieje od 1994 roku, a salony znajdują się m.in. w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Szczecin, Wrocław, Kalisz, Bielsko-Biała, Kielce, Lublin, Rzeszów, Poznań, Tarnów. Najwięcej lokali spółka posiada w województwie mazowieckim i małopolskim.

Provalliance Poland sp. z o. o. oprócz salonów Jean Loius David jest od roku 2008 właścicielem marki Lovely Look. Lovely Look to obecnie ponad 20 salonów fryzjerskich w centrach handlowych: Real, M1, Auchan i Tesco,  w całej Polsce.