Agio
Agio

Pierwszy butik marki Agio oferującej bieliznę dla kobiet i mężczyzn uruchomiono w warszawskim Centrum Handlowym Blue City. W planach spółki są kolejne otwarcia w dużych miastach w centrach handlowych i outletowych.

– Obecnie marka Agio sprzedawana jest w sklepach o charakterze multibrandowym na terenie całej Polski. W planach jest dynamiczny rozwój sieci sklepów firmowych, które planujemy otworzyć we wszystkich rodzajach galerii handlowych – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Jacek Kosmulski, Sales and Marketing Director, Agio sp. z o.o.

Uwaga marki skoncentrowana będzie nie tylko na prestiżowych galeriach usytuowanych w topowych lokalizacjach cieszących się uznaniem lokalnych społeczności, lecz także na mniejszych centrach handlowych.

W pierwszej kolejności Agio postawi na większe aglomeracje miejskie charakteryzujące się dynamicznym rozwojem takie jak: Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin czy Wrocław. Kolejnym etapem, jak zapowiada zarząd spółki, będzie ekspansja w średnich miastach, które także pozostają w kręgu zainteresowania marki. Jednakże tego typu projekt musi być podzielony na etapy. Pierwszym będzie budowa własnej dystrybucji w największych miastach.

– Planujemy również otwarcie sklepu o charakterze outletowym. Obecnie istotną kwestią jest feedback ze strony konsumentów odwiedzających nasz pierwszy regularny sklep w Blue City. Z punktu widzenia krótkoterminowej strategii dystrybucji priorytetem marki jest otwarcie jak największej liczby tego typu salonów, by osiągnąć pozycję lidera rynkowego w swoim segmencie. Oszacowanie docelowej ilości sklepów będzie możliwe pod koniec 2013 roku – dodaje Kosmulski.

Wszystkie działania związane z ekspansją sieci w lokalach własnych mają być podstawą do uruchomienia sieci franczyzowej i stworzenia sieci sklepów partnerskich.

Przypomnijmy, marka Agio dostępna jest na rynku polskim od 2009 roku. Obecnie produkty Agio można kupić w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polskich w sklepach partnerskich spółki oraz w 7 hurtowniach. Agio sp. z o.o. prowadzi także sklep internetowy sklep.agiomilano.com