Kolekcja Solar

Przychody ze sprzedaży spółki Solar w styczniu 2013 roku wyniosły 11,9 mln zł. W tym w salonach własnych oraz outletowych spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 11 mln zł.

Ostatnio spółka uruchomiła sklep outletowy Solar w Ptak Outlet w Rzozowie koło Łodzi. Właściciel sieci na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni 160 mkw. Obecnie działa dziewięć sklepów outletowych Solar (w Ptak Outlet, Fashion House Outlet Center w Gdańsku, Sosnowcu i Piasecznie, w CH Futura Park i Plaza w Krakowie, w Factory Outlet w Poznaniu, w Ursusie oraz w Gdyni).

Łącznie Solar ma ponad 230 salonów zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

W Polsce spółka otwiera salony własne, franczyzowe, outletowe oraz partnerskie. Prowadzi także sklep internetowy, który funkcjonuje od czwartego kwartału 2011 roku. Za granicą sieć obejmuje 38 sklepów – 31 partnerskich oraz 7 franczyzowych zlokalizowanych w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.