Konstanty Strus
Konstanty Strus

Podczas Shopping Center Forum 2013 SE jednym z prezentowanych projektów będzie Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu oraz prowadzone są prace budowlane na poziomie -1.

– Proces komercjalizacji przebiega sprawnie, bo inwestycja znajduje się w doskonałym miejscu, a budowa jest już rozpoczęta. W tym wypadku obraliśmy inną strategię działań marketingowych. Nie będziemy informować o pojedynczych najemcach. W odpowiednim momencie poinformujemy o najemcach, którzy nam zaufali i podpisali z nami umowy. Mogę tylko zdradzić, że na każdym poziomie galerii mamy mniej więcej  tyle samo zabezpieczonych umów – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Konstanty Strus, właściciel Przedsiębiorstwa Budowalnego Konstanty Strus.

Jak przyznaje inwestor, firma nie ma problemu z przekonaniem najemców do otwarcia salonów w 4-kondygnacyjnym obiekcie.

– Działka zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, ale ma ograniczenia dotyczące powierzchni zabudowy w parterze. Nie mogliśmy zdecydować się na zabudowę parterową, bo zaplanowaliśmy większą galerię. Wyszliśmy z założenia, że poziom -1, jeśli zostanie dobrze skomunikowany będzie dobrze skomercjalizowany. Traktujemy go jak drugi parter. Z komercjalizacją parteru nigdy nie ma problemu. Tam będzie też market spożywczy. Poziom +1 jest przeznaczony na marki młodzieżowe, sklepy z odzieżą jeansową oraz sportową. Chcieliśmy, aby młodzież miała swoje sklepy blisko food courtu, który wraz z rozrywką znajdzie się poziomie +2 – dodaje Konstanty Strus.

Galeria Jurowiecka będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni GLA. W centrum handlowym znajdzie się oprócz lokali handlowo-usługowych i hotelu także wielosalowe kino o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Na poziomie -2 powstanie parking z 450 miejscami parkingowymi. Obiekt będzie posiadał też odrębny parking dla gości hotelowych.

Otwarcie galerii planowane jest na pierwszą połowę 2014 roku.