Sklep Decathlon

W 2013 do grona najemców Galerii AKS Carrefour w Chorzowie dołączy Decathlon XS, który jest nowym, mniejszym formatem sprzedaży znanej na polskim rynku sieci sklepów sportowych. Decathlon XS na powierzchni sprzedaży 1 tys. mkw. oferuje podstawowe produkty sportowe w dyskontowych cenach. Otwarcie planowane jest w I kwartale 2013.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się rewitalizować przestrzeń handlową i poszerzać ofertę zakupową, Portfolio marek w chorzowskiej galerii jest sukcesywnie rozbudowywane, a teraz dodatkowo wzbogaci się o uznaną markę sportową – mówi Ewa Karska, dyrektor Galerii Handlowych Carrefour.

W województwie śląskim Carrefour jest właścicielem 4 galerii handlowych. Znajdują się one w Jastrzębiu Zdroju, Chorzowie, Tarnowskich Górach oraz Rybniku. Galeria AKS Chorzów powstała w 2005 roku.

Centrum Handlowe AKS znajduje się przy głównej trasie Katowice-Chorzów. Całkowita powierzchnia galerii z wyłączeniem powierzchni zajmowanej przez hipermarket Carrefour wynosi 7,5 tys. mkw. Do dyspozycji klientów przeznaczony jest parking na 850 miejsc.

Na terenie galerii zlokalizowano: hipermarket, punkty gastronomiczne, sklepy odzieżowe i obuwnicze, księgarnię, zakład zegarmistrowski, sklepy z bielizną i biżuterią, kantor, bank, sklepy telefonii komórkowej oraz sklep zoologiczny. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z usług pralni oraz biura podróży. W 2013 roku planowane jest wydzielenie specjalnych miejsc parkingowych dla rodzin i kobiet w ciąży, a także uruchomienie strefy Internetu WI-FI.