Naturhouse
Naturhouse

Aktualnie w sieci Naturhouse funkcjonuje 135 lokali, z których zdecydowana większość to placówki franczyzowe – 125 punktów. Pozostałe salony to placówki własne.

W centrach handlowych funkcjonuje 12 punktów. W 2012 roku sieć powiększyła się o 34 placówki. Znacznie wzrosła także średnia sprzedaży w poszczególnych punktach. W tym roku spółka uruchomiła m.in. punkty w Kutnie, Sopocie, Ostrołęce, Legionowie, Olkuszu, Jaworznie, Czechowicach-Dziedzicach, Świdniku, Poznaniu i Łomży. W lutym tego roku planowane są kolejne otwarcia. Docelowo w 2013 roku spółka zamierza otworzyć 40 nowych placówek.

– Nasze placówki powinny mieć ok. 50 mkw. Musi także istnieć możliwość wyodrębnienia w nich dwóch podstawowych pomieszczeń – sali sprzedażowej oraz gabinetu dietetyka. Jeżeli chodzi o centra handlowe, to ważna jest dla nas przede wszystkim popularność danego centrum w okolicy, jego parametry w zakresie liczby wejść, czy struktura najemców. Na dzień dzisiejszy bardzo ostrożnie podchodzimy do tego typu lokalizacji, jednak nasze dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem w galeriach handlowych są w większości pozytywne dlatego myślimy, że z coraz większą przychylnością będziemy spoglądać także w ich kierunku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Katarzyna Strzyż, Kierownik Regionalny Naturhouse sp. z o.o.

W roku 2013 spółka zamierza przede wszystkim skupić się na rozwijaniu sieci we wschodniej Polsce, miedzy innymi w takich miastach jak: Białystok, Biała Podlaska, Lublin, Zamość, Krosno czy Nowy Sącz. – Ta część Polski posiada jeszcze dla nas i naszych przyszłych franczyzobiorców ogromy potencjał możliwości , które jak do tej pory pozostają niewykorzystane. Aktualnie jesteśmy zainteresowani otwieraniem naszych Centrów Dietetycznych w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców – dodaje Strzyż.

Firma Naturhouse jest obecna w 40 krajach na świecie. Wywodzi się z Hiszpanii, gdzie obecnie działa ponad 1,2 tys. punktów tej firmy, a na świecie ponad 2 tys. Naturhouse specjalizuje się w dziedzinie żywienia i dietetyki. W Polsce Naturhouse sp. z o.o. istnieje od kwietnia 2006 roku. Pierwsze centrum powstało w Gdyni.