Galeria Korona Kielce

Galeria Korona Kielce zyskała nowego najemcę – markę odzieżową Sinsay. To pierwszy sklep najnowszego brandu grupy LPP S.A w województwie świętokrzyskim. Umowę na otwarcie salonu podpisała firma Libra Project, odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Korona. Otwarcie salonu zaplanowano na połowę kwietnia.

Salon Sinsay o powierzchni 331 mkw. zlokalizowany będzie na parterze obiektu pomiędzy istniejącymi już sklepami Reserved oraz Mohito.

– Największy gracz na polskim rynku modowym – LPP SA, podjął decyzję o wybraniu Galerii Korona jako miejsca lokalizacji swego kolejnego brandu. Uczynił to na podstawie satysfakcjonujących obrotów swoich sklepów funkcjonujących już w tym projekcie tj. Reserved, Cropp, House i Mohito. Potwierdza to fakt ,że Galeria Korona Kielce zdała pozytywnie egzamin z prawidłowego funkcjonowania w okresie 8 miesięcy licząc od dnia otwarcia, zarówno pod względem frekwencji jak i obrotów najemców. Najlepsza lokalizacja w mieście, systematyczne powiększanie oferty modowej o marki nieobecne w regionie świętokrzyskim a dodatkowo niepowtarzalny klimat i kameralność naszej galerii, to sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji, a także odpowiedź na oczekiwania klienta – powiedział Mariusz Kowalczyk z firmy Libra Projekct.

W Galerii Korona Kielce na powierzchni najmu ponad 34 tys. mkw. znajduje się około 160 lokali handlowo-usługowych. Należą do nich m.in. sklepy hiszpańskiej grupy Inditex: pierwszy w Kielcach salon Zara Home, największa w regionie Zara, a także Pull and Bear, Bershka i Stradivarius. W Koronie Kielce otwarto pierwsze w Kielcach salony Massimo Dutti i Oysho. W galerii znajdują się też salony Intersport, Royal Collection i Smyk Megastore o powierzchni 1,8 tys. mkw.

Inwestorem Galerii Korona poprzez spółki zależne jest Dariusz Miłek, prezes spółki CCC SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia. W trakcie realizacji są projekty handlowe w Olsztynie, Inowrocławiu i Lesznie.