Charley`s Philly Steaks
Charley`s Philly Steaks

Charley`s Philly Steaks, amerykańską sieć fastfoodową na polski rynek wprowadzi Neelam sp. z o.o. Pierwszy lokal sieci będzie działał w warszawskim centrum handlowym Blue City.

– W pierwszej kolejności postawimy na lokowanie punktów Charley`s Philly Steaks w food courtach w centrach i galeriach handlowych dużych miast. Zaczynamy od Warszawy. Tu chcemy otworzyć 3-4 punkty własne. Kolejne miasta w których planujemy ekspansję to Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Emilia Tomaszewska, Menedżer Operacyjny Charley`s Philly Steaks w Polsce, Neelam sp. z o.o.

Neelam sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich posiada master-licencję na prowadzenie restauracji Charleys na polskim rynku. Spółka zamierza uruchomić system franczyzowy. Lokale sieci będą miały od 50 do 70 mkw. powierzchni i będą otwierane w dwóch formatach.

– Pierwsza z opcji to lokal w strefie gastronomicznej centrum handlowego bez stolików. Wówczas preferowana powierzchnia to max. 70 mkw. Druga opcja to lokale przy głównych ulicach. Będą to restauracje o większej powierzchni wyposażone w stoliki – dodaje Tomaszewska.

Pierwszy lokal w Blue City będzie miał 54 mkw. powierzchni.  W ofercie znajdą się przede wszystkim steki- specjalność sieci przygotowywana na oczach klienta i zgodnie z oryginalnymi, amerykańskimi przepisami.

Na świecie działa obecnie ok. 500 restauracji Charley’s. Pierwsza powstała w 1986 r. w USA, w stanie Ohio. Od 1991 r. sieć rozwija się w systemie franczyzowym. Obecna jest w 20 krajach na czterech kontynentach.