Salon Eva Minge
Salon Eva Minge

Pierwszy koncept store Eva Minge & Esotiq został otwarty w Katowicach w CH Silesia City Center. Charakteryzuje go unikalny format na krajowym rynku łączący odzież projektantki mody z popularną na krajowym rynku firmą produkującą bieliznę Esotiq.

– W 2013 roku planowane są otwarcia nowych butików wszystkich marek: Eva Minge, Eva Minge & Esotiq oraz Eva Minge Home. W tej chwili prowadzone są rozmowy z kolejnymi centrami handlowymi. Do końca roku w Polsce planowanych jest 15 otwarć. Salony będą zajmowały średnio 140 metrów kwadratowych – powiedziała Aleksandra Wojsławska, koordynator ds.marketingu i PR w firmie Esotiq&Henderson SA.

Firma Esotiq&Henderson SA planuje także sprzedaż kolekcji polskiej projektantki przy wykorzystaniu innych kanałów dystrybucji.

– Najważniejszym projektem w roku 2013 będzie rozwój nowych kanałów dystrybucji. Planujemy dystrybucję nie tylko w Unii Europejskiej, ale również Ameryce oraz Azji. W lutym tego roku rusza również showroom w Mediolanie, w którym będzie można obejrzeć i zakupić całą kolekcję – dodaje Aleksandra Wojsławska.

– W nowym salonie w Katowicach na przestrzeni 100 metrów kwadratowych klientki mogą kupić luksusowe projekty znane z wybiegów w postaci kolekcji ready-to-wear. Linia gotowa do noszenia charakteryzuje się nie tylko praktycznym podejściem do mody, ale przede wszystkim kontynuacją wieloletniej tradycji ręcznego tworzenia odzieży. Obok marynarek, koszul, płaszczy, sukienek znajdują się tam również akcesoria, które idealnie uzupełniają stroje – mówi Eva Minge, projektantka.

Na chwilę obecną działają 4 butiki pod logo Eva Minge. Kolejny jest w budowie. Jego otwarcie odbędzie się w marcu. Sklep znajdzie się w galerii handlowej Stary Browar w Poznaniu.

Większościowy pakiet udziałów firmy Eva Minge posiada spółka Esotiq&Henderson.