Wizualizacja Galerii Solnej

Bershka i Stradivarius, marki należące do Grupy Inditex, otworzą swoje salony w inowrocławskiej Galerii Solnej. Salon Bershka zajmie w galerii lokal o powierzchni 600 mkw., natomiast Stradivarius otworzy salon na powierzchni ponad 350 mkw.

Galeria Solna jest już skomercjalizowana w 86 proc. Inwestor zaplanował otwarcie obiektu w maju 2013 roku.

– Z przeprowadzonych przez inwestora badań w mieście wynika, że marki Bershka oraz Stradivarius należą do szczególnie oczekiwanych przez mieszkańców Inowrocławia. Cieszymy się, że udało nam się odpowiedzieć na te oczekiwania wprowadzając je do miasta – powiedział Dariusz Wolanin z firmy Acteeum Central Europe, odpowiedzialnej za komercjalizację centrum. –  Podpisane z Bershką i Stradivariusem umowy dotyczą prawie ostatnich wolnych lokali w obiekcie. Osiągnięty stopień komercjalizacji jest doskonałym dowodem na to, jak duży potencjał najemcy dostrzegli w naszym projekcie – dodaje Dariusz Wolanin.

Galeria Solna będzie pierwszym wielkopowierzchniowym centrum handlowo-usługowym w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się 100 sklepów oraz punktów usługowych. Najemcami bedą m.in.: H&M, New Yorker, Reserved, Cropp Town, Mohito, Lee Wrangler, House, Diverse, Triumph, Smyk, Empik, Rossmann, Avans oraz McDonald’s. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie parking na 1 tys. miejsc.
W promieniu 30 km zasięgu Galeria obejmie ponad 200 tys. mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes NG2.

ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarniego Stoku w Bielsku-Białej oraz Ogrodów w Elblągu. Zajmuje się również komercjalizacją a także negocjuje zakup kolejnych terenów pod inwestycje komercyjne.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Działa jako agent przy najmie obiektów handlowych a także jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturalnym i dużym potencjałem rozwoju. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.