Kolekcja Rage Age
Kolekcja Rage Age, Equity Doctors

Spółka Próchnik SA za kwotę 18 mln zł kupiła 100 proc. udziałów w firmie Rage Age International Limited, która kontroluje spółki prowadzące sklepy odzieżowe Rage Age by Czapul. Obecnie w ramach sieci działa siedem placówek zlokalizowanych w najlepszych centrach handlowych.

Transakcja została sfinansowana ze środków pochodzących z podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję i objęcie akcji serii I. Udziałowcem  firmy Rage Age International Limited jest Rafał Bauer, który 12 lutego został prezesem Próchnik SA. Jest również prezesem spółki Equity Doctors, która posiada markę Rage Age by Czapul.

W 3 roku prowadzonej działalności Equity Doctors osiągnęła 11.6 mln zł przychodów oraz 0.5 mln zysku netto. Połączenie potencjału z Próchnik SA, umożliwi osiągnięcie korzyści w zakresie zakupów produktu oraz logistyki, marketingu i kosztów prowadzenia działalności – poinformowała spółka Próchnik w komunikacie.

W Polsce butiki marki Rage Age by Czapul działają w najbardziej prestiżowych centrach handlowych w sąsiedztwie ekskluzywnych marek w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu. Firma posiada też jeden salon za granicą w Mediolanie. Salon w warszawskiej Galerii Mokotów marka Rage Age dzieli z marką Monika Jaruzelska – również należącą do spółki.

W 2012 roku firma otworzyła jeden salon w Centrum Handlowym Silesia City Center o powierzchni 58 mkw. Także w 2011 r. firma zdecydowała się na otwarcie jednego salonu. Średnia powierzchnia butików Rage Age by Czapul wynosi 100 mkw. Za ekspansję marki odpowiada Anna Mościcka z spółki Equity Doctors.

Kolekcję Rage Age by Czapul tworzą garnitury, marynarki, płaszcze, kurtki, a także jeansy, t-shirty, koszule i akcesoria skórzane –  takie jak obuwie, okulary czy portfele.

Marka Rage Age by Czapul należąca do Equity Doctors sp. z o.o. została stworzona przez Rafała Czapula i Rafała Bauera i już w pierwszych miesiącach działalności stała się jedną z najbardziej wyrazistych polskich marek odzieżowych. Rafał Czapul był przez wiele lat głównym projektantem marki Vistula oferującej elegancką odzież męską. Zdecydował się on opuścić stanowisko w 2008 roku i projektować pod własnym nazwiskiem. Dzięki biznesowemu wsparciu Rafała Bauera – byłego prezesa firmy Vistula&Wólczanka, stworzono markę – Rage Age by Czapul.

Spółka odzieżowa Próchnik SA istnieje na polskim rynku od 1948 roku. Obecnie spółka posiada 30 salonów sprzedaży w wielu miastach na terenie Polski. Sa to m.in.: Białystok, Czeladź, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków (2 sklepy), Luboń, Łódź (3 sklepy), Piaseczno, Poznań (2 sklepy), Toruń, Warszawa (4 sklepy), Wrocław, Rzeszów, Słupsk, Szczecin i Zakopane. Sklepy Próchnik są zlokalizowane głównie w galeriach handlowych.