Petit Bateau
Petit Bateau

W centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu otwarto sklep francuskiej marki Petit Bateau. Jest to pierwszy sklep własny działający w Polsce pod logo Petit Bateau. Obecnie w kraju działa dodatkowo sklep franczyzowy marki mieszczący się w Galerii Mokotów w Warszawie.

Salony oferują wysokiej jakości kolekcje odzieży i bielizny dla niemowląt, ubrania dla młodszych i starszych dzieci, a także wybrane modele kolekcji dla kobiet.

Butik Petit Bateau znalazł się na pierwszym piętrze Pasażu Starego Browaru w tak zwanej nowej części centrum handlowego. Sklep zajął powierzchnię ponad 56 metrów kwadratowych.

Marka Petit Bateau szczególnie popularna jest we Francji (320 sklepów różnego formatu), ale jej sklepy znajdują się w wielu innych krajach. Brand obecny jest w 39 krajach, w tym w: USA, Chinach, Niemczech, Włoszech, Japonii, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Łącznie działa ok. 750 sklepów marki. Marka należy do firmy Petit Bateau S.A.S.

– Cieszymy się z obecności marki Petit Bateau w Starym Browarze. Jesteśmy przekonani, że dobra jakość i ponadczasowy design tego brandu spodobają się klientom, a zwłaszcza mamom i ich pociechom. Butik uzupełni ofertę Starego Browaru o produkty dla niemowląt i dzieci – mówi Renata Gralec, dyrektor centrum.

Petit Bateau ze szczególną starannością projektuje i produkuje każdą sztukę odzieży. Przy produkcji ubrań wykorzystywane są takie materiały naturalne jak: jedwab, płótno, bawełna czy wełna.

Stary Browar oferuje ponad 200 sklepów, ponad 20 restauracji i kawiarni, galerię Art Stations, kilkanaście wnętrz wystawienniczych, kino, hotel Blow Up Hall 50 50, 3 kluby muzyczne, salę teatralną i koncertową. Obiekt znajduje się ścisłym centrum Poznania.