Sklep Saturn w Centrum Handlowym Europa Centralna

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Powiatu Gliwickiego wydał pozwolenie na użytkowanie Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach. To oznacza, że 1 marca odbędzie się uroczyste otwarcie centrum handlowego.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Ta decyzja to zielone światło dla Europy Centralnej. Teraz możemy już oficjalnie zaprosić klientów na trzydniowe otwarcie obiektu w dniach 1-3 marca, które będzie obfitowało w wiele atrakcji – mówi Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Poland, właściciela obiektu.

Proces otwierania całego obiektu będzie przebiegał wieloetapowo. Od 4 lutego działa już, zaprojektowany według najnowszego konceptu, jeden z najbardziej efektownych w regionie McDonald’s Drive Thru ze specjalną salą zabaw da dzieci Gym&Fun. 27 lutego pierwszych klientów przyjmą sklepy RTV Euro AGD, Castorama oraz Saturn. Większość lokali będzie czynna w czasie oficjalnego otwarcia, czyli 1 marca, a pozostałe sklepy zostaną otwarte w kolejnych miesiącach.

Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce.  Łączy w sobie cechy galerii handlowej i parku handlowego. W centrum klienci będą mogli zrobić wszystkie niezbędne zakupy od artykułów spożywczych, przez materiały do budowy domu, po ubrania.

Jest ono położone przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44 oraz na obszarze gęsto zaludnionego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co sprawia, że niemal 5 mln osób może w ciągu godziny dojechać tu na zakupy.

Powierzchnia Centrum Handlowego Europa Centralna wynajęta jest już w około 90 proc. przez firmy takie jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Jysk, Smyk Megastore, New Yorker, Solar, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Apart, RTV Euro AGD, TUI, Home&You, Super-Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, Takko Fashion czy Douglas.

Większość sklepów jest już gotowa i niebawem zacznie się ich zatowarowanie. Zmotoryzowani klienci będą mogli zostawić swój samochód na liczącym 2,3 tys. miejsc parkingu, a nieposiadającym własnego środka transportu centrum umożliwi dojazd dwiema bezpłatnymi liniami autobusowymi.