Outlet Center Białystok
Outlet Center Białystok

W Białymstoku, przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 17, powstanie centrum wyprzedażowe z grupy Outlet Center. Dzięki lokalizacji przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, stanowić będzie ono wygodne miejsce zakupów dla mieszkańców województwa podlaskiego i okolic.

Usytuowanie w bliskości wschodniej granicy kraju pozwoli stać się obiektowi bliskim miejscem zakupów dla klientów przyjeżdżających z Białorusi i z obwodu kaliningradzkiego.

Deweloper, podpisując wcześniej umowę z Urzędem Miasta, zapewnił sobie powstanie docelowego układu drogowego – w ubiegłym roku w znacznej części już go wykonał i oddał do użytku.

Ponad 20 tys. mkw. powierzchni całkowitej (GLA ok. 14 tys. mkw.) pomieści ponad 100 sklepów. Otwarcie centrum przewidziane jest na 3 kwartał 2014 roku.

Obiekt będzie dysponował 700 miejscami parkingowymi, w tym 300 w garażu podziemnym, zaś cały park handlowy, jaki Outlet Center utworzy na tym terenie wraz z istniejącą Castoramą, sklepem spożywczym i stacją paliw Lotos, pomieści blisko 1500 miejsc parkingowych.

Będzie to drugie centrum wyprzedażowe budowane przez ADV POR Property Investment Spółka Akcyjna S.K.A. Pierwszym jest Outlet Center w Lublinie, będący obecnie w fazie komercjalizacji i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Outlet powstaje w odległości ok. 3 km od ścisłego centrum miasta, przy ul. Mełgiewskiej 16. Będzie to klasyczne centrum wyprzedażowe oferujące produkty znanych marek po obniżonych cenach. W pierwszej fazie powstanie ok. 80 sklepów, a docelowo ponad 100. Inwestor zaplanował rozpoczęcie prac na początku marca 2013, a otwarcie projektu w 1 kwartale 2014.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center w Lublinie i w Białymstoku jest CBRE – firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.