Galeria Łódzka

W ramach trwającej rekomercjalizacji Galerii Łódzkiej w marcu br. do grona najemców dołączą trzy nowe sklepy znanych marek. W galerii na poziomie O zostanie otwarty salon odzieżowy Guess o powierzchni 158 mkw. oraz sklep z biżuterią Pandora o powierzchni 59 mkw. Natomiast na poziomie -1 ruszy księgarnia sieci Matras. Właściciel na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni 88 mkw.

Pod koniec grudnia 2012 roku w Galerii Łódzkiej uruchomiono placówkę sieci Super-Pharm, która jest połączeniem apteki, drogerii i perfumerii. Najemca zajął lokal o powierzchni 259 mkw., na poziomie -1.

Galeria Łódzka istnieje od 2002 roku. Jej właścicielem jest spółka deweloperska ECE Projektmanagement Polska. Obiekt usytuowany jest przy Al. Piłsudskiego 15/23 w Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Piotrkowskiej.

Centrum ma 45 tys. mkw. powierzchni. Na trzech kondygnacjach znajduje się około 160 sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Operatorem spożywczym jest sieć Tesco. Połączony z pasażem cztero-piętrowy, zadaszony parking może pomieścić 1,4 tys. samochodów.

ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. specjalizuje się w inwestycjach w śródmiejskie galerie handlowe. Buduje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.