Lavard

Lavard w całej Polsce posiada 52 salony firmowe oraz współpracuje z 186 sklepami multibrandowymi. Ostatnio firma podpisała kolejną umowę najmu lokalu w centrum handlowym. Tym razem nowy sklep z odzieżą męską Lavard zostanie otwarty w Galerii Solnej w Inowrocławiu i zajmie powierzchnię 82 mkw. W 2013 roku spółka przewiduje otwarcie 15 nowych salonów firmowych. Jak informował portal Retailnet, Marcin Gacek, prezes zarządu Lavard sp. z o.o. – na 2013 rok spółka ma już potwierdzonych około 10 lokalizacji.

W marcu br. ruszy salon Lavard o powierzchni 95 mkw. w Centrum Handlowym Auchan w Łomiankach. Kolejny punkt sieci o powierzchni 240 mkw. zostanie otwarty w Factory Warszawa Annopol. Spółka ma również podpisaną umowę najmu w Galerii Bronowice w Krakowie.

Lavard sp. z o.o. produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działają 52 salony (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, i w CH Bonarka w Krakowie. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych.

Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gamatex od 1975 roku jest producentem odzieży męskiej. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do powstania grupy odzieżowej Gamatex. Obecnie przedsiębiorstwo współpracuje z siecią ponad 600 sklepów na rynkach odzieżowych Polski oraz Europy Środkowej i Wschodniej, zatrudniając ponad 500 pracowników. Szybki rozwój Gamatex umożliwił powstanie spółki Lavard.