Wizualizacja CH HopStop w Radomiu
Wizualizacja CH HopStop w Radomiu

Centra handlowe HopStop i Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie – te projekty Katharsis Development przedstawi na Shopping Center Forum 2013 Spring Edition.

Targi będą pierwszą, oficjalną okazją do prezentacji tych inwestycji szerokiemu gronu publiczności.

Z projektami Katharsis Development będzie można zapoznać się w punkcie wystawienniczym nr 2.3 oraz podczas prelekcji, której autorami są Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju i Piotr Wasilewski, dyrektor ds. komercjalizacji. Prezentacja spółki będzie pierwszą w ramach Project & Retail Flash i obejmie elementy portfolio, a także strategii Katharsis Development.

– Dysponujemy atrakcyjnymi gruntami z potencjałem handlowym i dynamicznie pozyskujemy kolejne. Specjalizujemy się w przygotowywaniu oraz realizacji centrów handlowych typu convenience w strategicznych punktach miast. Zaletą naszych projektów jest funkcjonalność architektury, wzorowa dostępność komunikacyjna, wygodne parkingi, a przez to komfort zakupów. Po rozmowach, które prowadzimy z przyszłymi najemcami obiektów HopStop jestem pewien, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju – zapowiada Piotr Wasilewski, dyrektor ds. komercjalizacji Katharsis Development.

Pierwsze centra handlowe HopStop zostaną wybudowane w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Zamościu. Najemcami obiektów będą firmy z branż: spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, odzieżowej i obuwniczej. Zgodnie z planami Katharsis Development pojawią się też sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne, a część z projektów zostanie zintegrowana z dworcami autobusowymi.

Jak podkreśla Katharsis Development ważnym projektem powstającym w ramach grupy kapitałowej, której częścią jest spółka, pozostaje Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie. Podstawą przedsięwzięcia jest wybudowanie nowoczesnych dworców PKS i PKP wraz z galerią handlową liczacą ok. 45 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt obejmie ok. 180 punktów usługowych, w tym wielosalowe kino. Przed kompleksem projektowany jest plac, miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie będzie przykładem zrównoważonego budownictwa, potwierdzonym międzynarodowymi certyfikatami. Całkowity koszt inwestycji to ok. 115 mln euro.