Factory Warszawa Annopol
Factory Warszawa Annopol

Factory Warszawa Annopol – centrum outlet powstające w warszawskiej Białołęce, zostanie otwarte 13 marca o godz.10. To już drugie Factory w stolicy. Na powierzchni blisko 20 tys. mkw. klienci będą mieli do dyspozycji sklepy z markowymi produktami, plac zabaw dla dzieci oraz parking dla 800 samochodów.

Mieszkańcy Warszawy i okolic przez ostatnie 10 lat robili zakupy w Factory znajdującym się w Ursusie, który był pierwszym centrum wyprzedażowym w Polsce.

Od 13 marca klienci będą mogli korzystać z tanich, markowych zakupów również w pierwszym centrum wyprzedażowym działającym na prawym brzegu Wisły. Factory Warszawa Annopol powstało w dzielnicy Białołęka, tuż obok Trasy Toruńskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Łabiszyńską.

– Factory Warszawa Annopol to największe centrum outlet na Mazowszu, a zarazem już drugie w stolicy centrum wyprzedażowe. Warszawskie Factory w ostatniej dekadzie zdobyło uznanie milionów klientów. Dlatego oddajemy do użytku kolejne, dzięki któremu bliżej na zakupy będą mieli przede wszystkim mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy i wciąż rozwijających się przedmieść – mówi Agata Brzezińska, country manager z firmy Neinver Polska, zarządzającej siecią centrów Factory.

W zasięgu białołęckiego FACTORY mieszka około 3 mln potencjalnych klientów, w tym mieszkańcy Białołęki, Tarchomina, Marek, Ząbek, Wołomina, Radzymina i Wyszkowa.

W nowym centrum dominują sklepy polskich i międzynarodowych marek, sprzedających produkty w cenach o 30-70 proc. niższych niż w tradycyjnych galeriach handlowych. Wśród najemców znalazł się m.in. pierwszy w stolicy wyprzedażowy Smyk, a także sklepy sportowe Nike i Adidas. Spośród marek modowych w nowym outlecie pojawią się: Guess, Tommy Hilfiger, Reserved, Mohito, Cropp, House, Kazar, Lee Cooper, Levi’s, Mustang, Big Star, Tom Tailor, Vero Moda i Digel. Dodatkowo ofertę centrum uzupełni popularna drogeria Rossmann.

Nowe Factory będzie jedynym w stolicy centrum handlowym z ogólnodostępnym placem zabaw, na którym dzieci mogą pobawić się np. na zjeżdżalni i huśtawkach. Na terenie całego obiektu klienci będą też mieli darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu.

Factory Warszawa Annopol został wybudowany zgodnie z zasadami ekologicznego budownictwa. To pierwszy w Polsce obiekt handlowy, któremu już na etapie projektu przyznano certyfikat BREEAM, świadczący o przyjaznych dla środowiska właściwościach budynku.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Firma posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

Pod marką Factory, Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski i od lat pozostaje liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W 2009 roku Neinver skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę The Style Outlets.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 tys. mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej.

Od 2009 roku Neinver realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.