Dekada Kraków
Dekada Kraków

Lista najemców Dekady Kraków powiększy się o jeden z najstarszych banków w Polsce PKO BP.  Nowy punkt świadczący usługi bankowe zajmie powierzchnię 140  mkw.

– Wiodącą ideą centrów handlowych Dekada jest stworzenie klientom możliwości zrobienia wszystkich najpotrzebniejszych  zakupów i załatwienia bieżących spraw w jednym miejscu. Dlatego staramy się uzupełniać naszą ofertę o punkty usługowe takie jak pralnie, banki czy biura podróży – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Wśród najemców Dekady Kraków znajdują się m.in. delikatesy Alma, Pepco, Rossmann, Apteka Centrum Zdrowia, Pralnia Laguna, Biuro Podróży, Kwiaciarnia oraz salonik prasowy Presso. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Zlokalizowana przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4, Dekada Kraków to szósty obiekt należący do sieci galerii handlowych budowany przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3,4 tys. mkw. umiejscowionych zostało 16 lokali, galeria dysponuje też parkingiem na 100 miejsc.

W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tysięcy mieszkańców, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego Kurdwanowa. Zaletą przedsięwzięcia, jak podkreśla zarząd spółki Dekada Realty, jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi są okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Olsztyn i Kraków.

W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.

Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są sieci sklepów spożywczych, RTV i AGD, odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych, aptecznych oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.