SCF 2013 Spring Edition
SCF 2013 Spring Edition

– Najemcy zapewniający rozrywkę w centrach handlowych pełnią coraz większą rolę. Na tle konkurencji wyróżniają się trzy marki, które wciąż uzupełniają swoją ofertę, zajmują duże powierzchnie i są chętnie wybierane przez klientów – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Piotr Kaszyński z firmy Cushman & Wakefiled, członek Jury.

W kategorii SCF Leisure Retailer of the Year 2013 Jury nominowało Pure Jatomi Fitness oraz kina sieci Helios i Multikino.

– Większość dużych centrów handlowych posiada w swojej ofercie kino. To bardzo ważny najemca, który pozwala na dłużej zatrzymać klienta w obiekcie. Klienci bowiem robią zakupy często przed seansem, ale także po nim. Seans w kinie to nie tylko rozrywka, ale także relaks dla klienta. Zdecydowanie na tle konkurencji wyróżniają się dwie sieci Multikino i Helios – dodaje Piotr Kaszyński z firmy Cushman & Wakefiled.

– Brandem nominowanym w kategorii Leisure Retailer of the Year 2013 jest także sieć klubów fitness Pure Jatomi. Ten najemca bardzo dynamicznie rozwija się w centrach handlowych, ponieważ coraz więcej obiektów chce być kojarzonych ze zdrowym stylem życia. Ponadto Pure Jatomi Fitness zajmuje duże powierzchnie – twierdzi członek Jury.

W skład Jury wchodzą: Klaudia Woźniak (Colliers International), Ewa Ściubidło (BOIG), Patrycja Dzikowska (Jones Lang LaSalle), Renata Kusznierska (Savills), Piotr Kaszyński (Cushman & Wakefield) i Maciej Celmer (Mallson). Ocenie Jury podlegają wszystkie sieci handlowe i inni najemcy działający w centrach handlowych na terenie Polski.

Kolejne kategorie to:
– SCF Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Women’s Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Men’s Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Children’s Retailer of the Year 2013
– SCF Luxury Retailer of the Year 2013
– SCF Sport & Fitness Retailer of the Year 2013
– SCF FMCG Retailer of the Year 2013
– SCF Outlet Retailer of the Year 2013
– SCF Multichannel Retailer of the Year 2013
– SCF Health & Beauty Retailer of the Year 2013
– SCF Young Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Newcomer Retailer of the Year 2013
– SCF Best Expansion Retailer of the Year 2013
– SCF Multimedia Retailer of the Year 2013
– SCF Cafe & Food Retailer of the Year 2013
– SCF Discount Retailer of the Year 2013
– SCF Multibranding Retailer of the Year 2013

W każdej z 18 kategorii Jury wyłoniło po trzy nominacje. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2013, podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.