CCC
CCC

CCC SA prowadząca sieć salonów pod marką CCC, Lasocki,Quazi i Boti w związku z kontynuacją ekspansji i rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej zdecydowała się utworzyć spółkę zależną w Austrii z siedzibą w Graz. Podstawowym przedmiotem działalności spółki będzie dystrybucja towarów dostarczanych przez CCC SA na terytorium Austrii. Wartość kapitału zakładowego CCC Austria Ges.m.b.H. wynosi 100 tys. euro.

W 2013 roku sieć sprzedaży spółki CCC SA zwiększy się o 140-150 sklepów. W tym około 100 punktów handlowych powstanie za granicą. Tym samym powierzchnia handlowa może wzrosnąć o 60 tys. mkw. Ponadto spółka planuje w tym roku osiągnąć zysk netto na poziomie 160 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w styczniu wyniosły 68,7 mln zł, czyli były o 3,6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Natomiast przychody sieci sklepów w tym okresie wyniosły 64,6 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 8,8 proc.

CCC SA, wcześniej NG2 jest właścicielem sieci sklepów CCC, Lasocki,Quazi i Boti. Na dzień 30 września 2012 roku sieć sprzedaży spółki obejmowała 713 placówek. Strategicznym celem spółki na lata 2013 – 2015 jest zdobycie pozycji lidera rynku obuwniczego w każdym z krajów Europy Środkowej. W Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech spółka zamierza rozwijać sieć sklepów własnych, natomiast w Rosji, Rumunii i krajach nadbałtyckich przez franczyzę. Nie wyklucza również rozwoju w Kazachstanie i na Ukrainie.