Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds

Spółka elbfonds Development w ciągu najbliższych czterech do sześciu lat planuje zainwestować w Polsce 600 mln euro. W ramach tej inwestycji realizuje obiekty handlowe od 2 tys. mkw. do 30 tys. mkw.- Staramy się, aby w każdym projekcie znajdowały się marki dostosowane do potrzeb klientów. Klienci oceniają centrum poprzez znane i lubiane marki. Im więcej takich sklepów, tym chętniej odwiedzane jest centrum – powiedział portalowi Retailnet Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds.

– Właściwy dobór najemców polega na zapewnieniu klientom jak najpełniejszej oferty dostosowanej do ich portfela, zatem oprócz sklepów sieciowych chętnie promujemy pomysły lokalnych przedsiębiorców. Istotną kwestią jest także uzupełnianie danego rynku o marki dotąd nieobecne.

Spółka elbfonds Development w 2013 roku planuje ukończyć trzy projekty. Są to marcredo Center w Piekarach Śląskich i w Szczecinie oraz obiekt w Myśliborzu. W tym roku na wiosnę zamierza rozpocząć budowę marcredo Center w Kutnie.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Nazwa marcredo Center oznacza nowoczesne nieruchomości handlowe cieszące się popularnością na arenie krajowej i międzynarodowej. Centra marcredo dzięki swojej strukturze najemców zaspokajają codzienne potrzeby klientów. Wszystkie centra marcredo muszą spełnić takie same wymagania. Są nimi: dobra lokalizacja, solidna konstrukcja, duża liczba miejsc parkingowych oraz wysoka rozpoznawalność.