Sklep Organique
Sklep Organique

– W 2013 roku planujemy dalszy rozwój sieci salonów Organique Kosmetyki Naturalne & SPA, poprzez otwarcia nowych punktów na zasadzie franczyzy. Interesują nas przede wszystkim lokale w centrach handlowych, ale również otwieramy sklepy przy ulicach w miastach od 100 tys. mieszkańców. Oczywiście jeśli w dobrej lokalizacji nie znajdziemy franczyzobiorcy, to otworzymy sklep własny – powiedział portalowi Retailnet Magdalena Wieczorek, manager sieci franczyzowej Organique sp. z o.o. sp.k.

– W zeszłym roku otworzyliśmy osiem sklepów w Polsce i takie tempo rozwoju zamierzamy utrzymać w 2013. Do końca pierwszego półrocza uruchomimy trzy sklepy Organique. Obecnie w kraju nasza sieć liczy 32 sklepy, w tym cztery własne i 28 franczyzowych.

– Natomiast za granicą już w marcu otworzymy salon w Zurychu (Szwajcaria). To będzie piąty punkt handlowy poza Polską. W Rosji mamy dwa sklepy i po jednym Turcji i Szwecji – dodała Magdalena Wieczorek

Sieć salonów Organique Kosmetyki Naturalne & SPA w Polsce liczy 32 punkty w Polsce. Sieć działa na zasadach franczyzy i otwiera swoje punkty w galeriach handlowych zlokalizowanych w centrum miasta i przy głównych ulicach handlowych o dużym natężeniu ruchu. Lokale mają powierzchnie o wielkości od 15 do 40 metrów kwadratowych w przypadku salonu umiejscowionego w wydzielonym lokalu handlowym lub powierzchnię od 7 do 12 metrów w przypadku wyspy zlokalizowanej na pasażu galerii handlowej.

Organique sp. z o.o. sp.k. od ponad 10 lat produkuje naturalne, zdrowe i przyjazne środowisku kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy. Firma powstała 1 czerwca 2000 roku jako jednoosobowa manufaktura. Tomasz Czarski jest pomysłodawcą, właściciel i prezesem.

Od 2004 roku firma zaczęła sprzedaż za granicę – początkowo do Norwegii i Niemiec, dzisiaj kosmetyki Organique znane są również w Grecji, Rumunii, Rosji, Szwecji, Ukrainie, Białorusi, na Węgrzech i we Włoszech.

W 2006 roku firma Organique, jako pierwsza polska firma kosmetyczna, rozpoczęła działalność polegającą na tworzeniu sieci salonów firmowych pod szyldem Organique Kosmetyki Naturalne & SPA, działających na zasadzie franczyzy.
Sklepy marki Organique znajdują się także m.in. w CH Alfa w Białymstoku, galerii Madison w Gdańsku, galerii Echo w Kielcach, Korona Kielce, galerii Kazimierz w Krakowie, centrum handlowym Port Łódź, Manufakturze, czy CHR Lublin Plaza.