Retauracja Dworcowa
Retauracja Dworcowa

W nawiązaniu do tradycyjnych restauracji dworcowych działających na dworcach kolejowych  w poprzednich dekadach, w Galerii Krakowskiej otwarto restaurację właśnie o nazwie Dworcowa.

Wyróżnia ją nie tylko secesyjne wzornictwo przemysłowe, ale przede wszystkim tradycyjna oferta kulinarna. Restauracja Dworcowa mieści się na poziomie +1 galerii.

Restauracja wzorowana jest na austriackim lokalu Pod Czarnym Wielbłądem, który jest ulubionym miejscem wielu wiedeńskich artystów i turystów. Restauracja zadbała również o bieżące informacje o przylotach i odlotach samolotów z Balic, które wyświetlają się na multimedialnej tablicy.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Centrum położone jest w centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 tys. mkw., a także 4500 mkw. powierzchni biurowych. Właścicielem obiektu jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

W 2012 roku Galerię Krakowską odwiedziło ponad 39 milionów osób. Na blisko 60 tys. mkw. powierzchni, działa tu ponad 270 sklepów, restauracji i innych punktów usługowych.

Dla porównania galeria w 2009 roku zanotowała 34,9 mln odwiedzin, w 2010 roku 36,8 mln, w 2011 roku 38 mln, a w 2012 roku odwiedziło ją 39,5 mln klientów.