E-commerce

– W 2013 roku planujemy uruchomić około 10-15 nowych sklepów Toy Planet. Będziemy lokalizować nasze punkty głównie w galeriach i centrach handlowych – powiedział portalowi Retailnet Robert Momocki, właściciel sieci Toy Planet, Creator Polska sp. z o.o. sp. komandytowa.

– W 2012 roku otworzyliśmy 14 sklepów, które działają na zasadzie franczyzy. Teraz w ramach sieci funkcjonują 32 sklepy. W najbliższym czasie uruchomimy pięć nowych punktów m.in.: w Galerii Emka (Koszalin) i CH Platan w Zabrzu, w Galerii Krakowskiej.

Spółka Creator Polska otwiera również sklepy Toy Planet z sieciami odzieżowymi. W zeszłym roku ruszył sklep z marką Wójcik w Galerii Rzeszów, a w City Point Tychy z marką Tup Tup. – Planujemy kolejne takie przedsięwzięcia. Obecnie z właścicielem marki Wójcik prowadzimy rozmowy dotyczące otwarcia sklepu w jednej z warszawskich galerii handlowych – dodał Robert Momocki.

Operatorem i pomysłodawcą koncepcji sieci Toy Planet jest firma Creator z Wrocławia działająca od 2001 roku. Pierwszy sklep sieci uruchomiono dwa lata później we Wrocławiu. W kolejnych latach otwarto sklepy także w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu. Format sklepów franczyzowych spółka wprowadziła w 2006 roku i systematycznie go rozwija. Salony Toy Planet zlokalizowane są głównie w centrach handlowych i przy handlowych ulicach miast powyżej 20 tys. mieszkańców. Otwierane sklepy mają powierzchnię od 80 mkw. do 150 mkw.

Obecnie w ramach sieci Toy Planet działa ponad 32 sklepów. Większość z nich to sklepy własne, a kilka funkcjonuje na zasadzie franczyzy. Sklepy sieci znajdują się m.in. w CH Max w Chrzanowie, w Galerii Przymorze w Gdańsku, CH M 1 w Krakowie, Galerii Łódzkiej, CH Karolinka w Opolu, w CH Plaza w Sosnowcu.

Sieć Toy Planet oferuje zabawki m.in. takich marek jak: Lego, Mattel, Hasbro, Fisher Price, Hape, Tomy, Tolo, Cobi, Epee, Sassy, Burago, Maisto, Nikko, Bruder, Carrera, Trefl, Smoby, Klein, Knorr i Artasavi.