Kazar
Kazar

Firma Kazar Footwear sp. z o.o., właściciel sieci salonów obuwniczych Kazar, w 2013 roku odda do użytku około 750 mkw. nowej powierzchni handlowej.

– Plany ekspansji sieci Kazar są ściśle powiązane z inwestycjami znajdującymi się w trakcie budowy, dlatego terminy otwarć nie są jeszcze dokładnie znane. Nowe salony zostaną otwarte w centrum wyprzedażowym Factory Annopol, które powstaje w Warszawie, rozbudowywanym Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, Galerii Katowickiej, Galerii Amber w Kaliszu oraz w Poznań City Center. Przeciętnie  powierzchnia salonu wynosi około 150 mkw.  – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Renata Niećko, dyrektor operacyjny, Kazar Footwear sp. z o.o.

Najbliższe otwarcia, skupiają się głównie na nowo powstających centrach i galeriach handlowych.

– Choć najbliższe plany związane są z nowo powstającymi galeriami, nie wykluczamy inwestycji w już funkcjonujących obiektach. Rynek stale dojrzewa i wiele galerii handlowych jest w kręgu naszych zainteresowań. Otrzymujemy ciekawe oferty, z których nierzadko korzystamy. Przykładem może być otwarcie salonu w ubiegłym roku w Złotych Tarasach, czy poznańskim Starym Browarze, natomiast w warszawskiej Arkadii, powiększyliśmy powierzchnię o dodatkowe 50 mkw., co okazało się bardzo dobrą decyzją – dodaje Renata Niećko.

W opinii przedstawicieli spółki, koncept salonów zaaranżowanych w butikowym stylu jest najlepszym rozwiązaniem, a optymalna wielkość salonów to powierzchnia od 170 do 200 mkw.

Kazar Footwear sp. z o.o. jest właścicielem 43 sklepów, w tym 5 typu outlet (w Factory Kraków, Factory Wrocław, Outlet Park Szczecin, Fashion House w Gdańsku i Piasecznie). W marcu 2013 roku zaplanowano otwarcie salonu w Factory Annopol.

W ofercie Kazar znajduje się modowe obuwie damskie i męskie, oraz dodatki takie jak torebki czy paski.