Multikino
Multikino

Spółka Multikino SA podpisała z firmą TUP Property SA, umowę najmu lokalu w galerii handlowej City Point w Tychach.

Multikino w Tychach rozpocznie swoją działalność 15 marca. Będzie to 28. kino sieci, a zarazem trzeci, po rybnickim i zabrzańskim, multipleks na terenie Górnego Śląska.

Pięciosalowe kino, mogące pomieścić ponad 1200 widzów, zostanie wyposażone w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D oraz w najnowocześniejszy system dźwiękowy.

– Doskonała frekwencja jaką odnotowała sieć Multikino w 2012 roku oraz bardzo pozytywne opinie na jego temat, które dotarły do nas z Zabrza oraz Rybnika były kluczowym czynnikiem przy wyborze kolejnego operatora multipleksu na terenie galerii handlowej City Point. Naszym zdaniem Multikino, które świadczy usługi na wysokim poziomie, a jednocześnie poza tradycyjnym repertuarem oferuje widzom bogaty program alternatywny, zaspokoi wszelkie potrzeby naszych klientów i zachęci jeszcze większą liczbę mieszkańców Tychów do odwiedzenia naszego centrum handlowego – mówi Katarzyna Kościelniakowska, dyrektor handlowy TUP Property.

Widzowie Multikina będą mogli skorzystać również z bogatej oferty w barach kinowych. Ponadto multipleks przygotuje propozycję dla lokalnych firm, umożliwiając im wynajmowanie sal kinowych na potrzeby eventów lub konferencji.

– Cieszymy się, że firma TUP Property SA wybrała ofertę sieci Multikino, uznając ją za najatrakcyjniejszą dla klientów galerii handlowej City Point – dodaje Piotr Zygo, prezes zarządu Multikino SA.

W 2013 roku spółka Multikino uruchomi jeszcze dwa kolejne multipleksy na terenie Górnego Śląska: w ścisłym centrum Katowic w Galerii Katowickiej oraz w centrum rozrywkowo-handlowym na terenie dawnej fabryki kabli w Czechowicach-Dziedzicach.

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 27 kin w 21 miastach Polski z łączną liczbą 226 ekranów i 49 119 miejsc. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w światowej klasy projektor cyfrowy Christie.