Sklep Dino Salvani

Grupa odzieżowa Gamatex planuje w pierwszym kwartale 2013 roku uruchomić 8 sklepów pod marką Dino Salvani. Ostatni sklep o powierzchni 98 mkw. został otwarty w CH Fort Wola w Warszawie. Kolejny sklepy zostaną zlokalizowane w CH Marywilska o powierzchni 60 mkw., CH Tesco Bielany we Wrocławiu oraz przy ulicy: w Przemyślu, Ciechanowie i Chrzanowie.

Obecnie sieć Dino Salvani liczy 7 sklepów. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów to 60-100 mkw. Sklepy z logo Dino Salvani można spotkać w mniejszych centrach handlowych i przy ulicach między innymi w Skierniewicach, w CH Tesco w Zielonej Górze, w Opolu i Bielsku Białej. Sklepy marki Dino Salvani oferują odzież dla mężczyzn. Należą one do Grupy odzieżowej Gamatex, która posiada również sieć salonów Lavard.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gamatex od 1975 roku jest producentem odzieży męskiej. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do powstania grupy odzieżowej Gamatex do której należy marka Lavard i Dino Salvani. Obecnie przedsiębiorstwo współpracuje z siecią ponad 600 sklepów na rynkach odzieżowych Polski oraz Europy Środkowej i Wschodniej, zatrudniając ponad 500 pracowników.

Lavard sp. z o.o. produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działają 52 salony (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, i w CH Bonarka w Krakowie. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych.