Galeria Askana
Galeria Askana

W Galerii Askana zlokalizowanej w Gorzowie Wielkopolskim w najbliższym czasie swoją działalność rozpoczną salony Atlantic, Marylin oraz Deluxe.

Salon Atlantic zajmie powierzchnię blisko 80 mkw. na poziomie +1 Galerii Askana. W salonie z bielizną znajdzie się oferta skierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Na tym samym piętrze znajdzie się salon Marylin, także oferujący klientom Galerii Askana bieliznę. Nowa marka zajmie lokal o powierzchni 16 mkw.

Trzecim z nowych najemców obiektu jest salon modowy Deluxe, specjalizujący się w sprzedaży wyrobów pończoszniczych, skarpet oraz bielizny.

Wszystkie umowy zostały podpisane na okres 5 lat.

Galeria Askana działa od 2007 roku. Obiekt ma 18 tys. mkw. powierzchni GLA, na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Do najważniejszych najemców należą: C&A, Top Secret,  Promod, Solar, Simple, Stradivarius, multiplex Helios z salami na 1200 osób oraz supermarket Chata Polska. Obiekt należy do Caelum Development.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów. Caelum działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: CH Nova Park (Gorzów Wielkopolski), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo – rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie w Rumunii (o powierzchni najmu 67 tys. mkw.).