Outlet Park Szczecin
Outlet Park Szczecin

Spółka Echo Investment po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł Developer of the Year w konkursie CEE Retail Awards.

Gala odbyła się w Warszawie. CEE Retail Awards przyznano już po raz piąty firmom związanym z rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej i Wschodniej. Międzynarodowe jury związane z branżą uznało spółkę Echo Investment za najlepszego dewelopera roku 2012.

Nagrodę odebrał Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica w Echo Investment.

Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania w Echo Investment, który zasiadał w jury konkursu CEE Retail Awards 2012, podczas gali wręczył nagrodę zwycięzcy w kategorii Bank of the Year.

– Tytuł Dewelopera Roku, to duże i ważne wyróżnienie, szczególnie, że konkurencja była bardzo aktywna, a różnorodność i oryginalność realizowanych przez nią projektów robiła naprawdę duże wrażenie. W ostatnim roku Echo Investment realizowało cztery centra handlowe, dwa z nich – Outlet Park Szczecin i Galeria Olimpia w Bełchatowie – zostały otwarte w atmosferze wielkiego sukcesu komercyjnego, potwierdzonego znakomitą frekwencją, kolejne – Galeria Veneda w Łomży – rusza w najbliższych dniach, a czwarty projekt – Galeria Amber w Kaliszu – znajduje się w zaawansowanej fazie realizacji i komercjalizacji. Ostatni rok był dla Echo Investment okresem bardzo wytężonej, ale efektywnej pracy, tak więc myślę, że to w pełni zasłużona nagroda – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Krzysztof Giemza, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

– W tym roku zdobyliśmy trzykrotnie tytuł Dewelopera Roku – zwyciężając w niezależnych rankingach mediów związanych z rynkiem nieruchomości handlowych – CIJ, Eurobuild, Europaproperty. Tym samym potwierdziliśmy naszą pozycję lidera rynku. Taki sam komplet nagród zdobyliśmy w ubiegłorocznych plebiscytach branżowych. To ważne wyróżnienie, dobrze odbierane przez naszych partnerów, również tych zagranicznych. To również duża motywacja do dalszej pracy na niełatwym i bardzo konkurencyjnym rynku. Mam nadzieję, że nasze kolejne projekty – Galeria Sudecka w Jeleniej Górze i Galeria Korona w Brasov w Rumunii – zostaną przyjęte równie pozytywnie, i że dzięki nim, również w przyszłości, będziemy mogli cieszyć się kolejnymi nagrodami – dodaje Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych – zagranica w Echo Investment.

Konkurs CEE Retail Awards organizowany jest przez EuropaProperty.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.