Peek & Cloppenburg
Peek & Cloppenburg

3,8 tys. mkw. powierzchni handlowej zajmie Peek & Cloppenburg, który stanie się największym najemcą Galerii Katowickiej, budowanej w stolicy Śląska przez Neinver Polska.

Salon Peek & Cloppenburg oferujący ekskluzywną odzież znanych marek będzie funkcjonował na trzech poziomach galerii. W podpisaniu umowy pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

Peek & Cloppenburg będzie kluczowym najemcą Galerii Katowickiej. Na trzech kondygnacjach zajmie trzy lokale o powierzchni od 1 tys. mkw. do blisko 1,7 tys. mkw. Katowice będą dziesiątym miejscem w Polsce, w której działają salony tej międzynarodowej marki, obecnej w 15 krajach Europy.

– Przystępując do komercjalizacji Galerii Katowickiej postanowiliśmy dopasować jej ofertę do potrzeb wszystkich grup klientów, którzy będą z niej korzystać. Peek & Cloppenburg doskonale pasuje do naszej strategii. Dzięki zróżnicowanym markom oferowanym przez Peek & Cloppenburg, centrum będzie miało pełną ofertę, a Galeria Katowicka będzie świetnym miejscem na zakupy dla wszystkich – powiedziała Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska.

Salon sprzedaży Peek & Cloppenburg przewyższy swoją wielkością wszystkich innych najemców. W Galerii Katowickiej będzie w sumie funkcjonowało 250 sklepów, lokali usługowych, restauracji i kawiarni, oraz supermarket. Klienci galerii, która jest największą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej, będą mieli do dyspozycji również podziemny parking dla 1200 samochodów. Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman.

– Podpisanie umowy najmu z Peek & Cloppenburg w Galerii Katowickiej świadczy o prestiżowym charakterze projektu. Jego lokalizacja w obrębie dużego ośrodka komunikacyjnego przyciąga najemców i umożliwia nam zapewnienie optymalnego składu branżowego. Wierzymy, iż nowo podpisana umowa zachęci kolejne marki z sektora premium do udziału w projekcie, który ma zostać ukończony w bieżącym roku – powiedział Mark Gamble, Head of Asset Management w Meyer Bergman.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield. Galeria została już skomercjalizowana w ponad 80 proc.

– Jesteśmy dumni z podpisania umowy, ponieważ Peek & Cloppenburg jest liderem w swojej branży. To jedna z największych transakcji najmu na polskim rynku handlowym z udziałem firmy z branży odzieżowej, a jednocześnie dowód, że Galeria Katowicka jest długo oczekiwanym wyjątkowym projektem” – podsumował Marek Noetzel, Partner Cushman & Wakefield.

Przypomnijmy, budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym – rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji była budowa katowickiego dworca kolejowego. Został on oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 zakończono kolejny etap budowy, uruchomiono podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin ukończenia  Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem, zostanie ogłoszony wiosną.

Neinver jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158, tys. mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250  tys. mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej.

Meyer Bergman jest prywatną firmą zajmującą się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi w sektorze handlowo-usługowym. Firma z siedzibą w Londynie realizuje specyficzne dla sektora nieruchomości strategie inwestycyjne, obejmujące  zakup niewykorzystanych nieruchomości, poprawę zarządzania  i przywracanie ich rynkowi.

Obecne firma skupia swoje działania na nabywaniu nieruchomości o niskim ryzyku inwestycyjnym, znajdujących się w atrakcyjnych europejskich lokalizacjach – w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Skandynawii, a także w Polsce i Czechach. Wartość transakcji dokonywanych przez Meyer Bergman waha się między 30 a 300 mln euro.