Sklep Martes Sport

– Do końca czerwca otworzymy 10 nowych sklepów Martes Sport w galeriach i centrach handlowych. Właśnie podpisaliśmy kolejną umowę najmu. Tym razem w CHR Zgorzelec Plaza. Prowadzimy już prace projektowe dla tego salonu – powiedział portalowi Retailnet Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

– W marcu otworzymy sklep o powierzchni 335 mkw. w Galerii Veneda (Łomża) oraz w CH Plejada w Sosnowcu o powierzchni 357 mkw. Natomiast w kwietniu ruszą trzy salony sieci Martes Sport: w Family Point Głogów, CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej i CH Atrium Mosty w Płocku. Kolejne punkty powstaną m.in. w Galeria Solnej w Inowrocławiu, Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu i Multi Shop Sochaczew – dodał Tomasz Barchański.

Według planów spółki, sieć Martes Sport zwiększy się o 20-25 placówek w 2013 roku.

Martes Sport sp. z o.o. została zarejestrowana w styczniu 2002 roku. Spółka jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami sportowymi. Obecnie w ramach sieci Martes Sport funkcjonuje 45 sklepów. Ich łączna powierzchnia to ponad 24 tys. mkw. Firma otwiera salony o wielkości od 270 do ponad 2 tys. mkw. Spółka prowadzi również sklepy marki Hi-Tec.

W 2012 roku zostało otwartych 18 sklepów Martes Sport oraz dwa sklepy marki Hi-Tec w centrach outletowych.

W sklepach Martes Sport znajdują się produkty m.in. takich marek jak: Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Nike. Pierwszy sklep sieci został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. Kolejne powstały m.in. w Częstochowie, Bielsku-Białej (Sarni Stok), Rybniku, Zgorzelcu, Legnicy, Toruniu, Oświęcimiu, Gorzowie Wielkopolskim, Dębicy, Świdnicy, Grudziądzu, Świeciu, Słupsku, Giżycku i w Krakowie.