Castorama
Castorama

Castorama Polska uruchomiła pierwszy sklep w Gliwicach. Inwestycja jest częścią jednego z największych na Śląsku centrów handlowych – Europa Centralna.

Castorama w Gliwicach to 11. sklep tej sieci w regionie, a 71 w naszym kraju. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Pszczyńskiej 315 i jest częścią CH Europa Centralna.

– Wciąż rozwijamy naszą sieć sprzedaży, tak by zapewnić klientom jak najlepszy dostęp do materiałów budowlano-dekoracyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Dotychczas najbliższy sklep Castorama znajdował się w odległości ok. 13 kilometrów od miejsca, w którym powstał nowy obiekt. Ponadto dzięki sąsiedztwu dużego centrum handlowego klienci Castoramy z łatwością będą mogli łączyć zakupy produktów remontowo-budowlanych z wizytą w jednym z wielu sklepów, restauracji i innych punktów usługowych dostępnych w Europie Centralnej – mówi Mariusz Rygoł, dyrektor regionu.

Nowa Castorama na 7,7 tys. mkw. powierzchni handlowej zaoferuje ponad 32 tys. produktów do budowy, remontu i dekoracji domu czy mieszkania oraz bogaty asortyment ogrodowy. Oprócz tego klienci będą mogli skorzystać z usług dodatkowych takich jak: mieszanie farb, dorabianie kluczy, docinanie drewna, porady dekoratora wnętrz i wiele innych.

– Dążymy do tego, aby nasze sklepy były jak najbardziej przyjazne klientowi. By maksymalnie ułatwić odnalezienie pożądanego artykułu na dużej powierzchni, podzieliliśmy nowy obiekt na cztery sektory: Budujesz, Remontujesz, Urządzasz i Ogród – każdy w innym kolorze. Takie rozwiązanie stosowane jest obecnie we wszystkich nowych Castoramach. Ten czytelny podział oraz właściwe oznakowanie produktów sprawiają, że zakupy są przyjemniejsze i szybsze – mówi Dawid Hopcia, dyrektor sklepu Castorama w Gliwicach.

Firma Castorama Polska sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Wraz z obiektem w Gliwicach posiada 71 sklepów (w tym 66 sklepów Castorama i 5 sklepów Brico Depot) na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni handlowej 450 tys. mkw. i zatrudnia około 10 tys. pracowników.