Sklep Pepco
Sklep Pepco

Z początkiem marca 2013 r. działalność rozpocznie kolejny sklep sieci Pepco. Nowy punkt sprzedaży będzie się mieścił w Galerii MM w Poznaniu. Również 1 marca zostaną otwarte kolejne sklepy marki na Słowacji.

Tego dnia ruszą 2 salony Pepco w Bratysławie i sklep w miejscowości Dunajska Streda. Tym samym sieć sklepów Pepco powiększy się na Słowacji do 5 placówek.

W ostatnich dniach otwarto także 4 punkty sprzedaży w Polsce. Znalazły się one w Krakowie, w Gdańsku, w Witkowie oraz Ciechocinku. Ostatniego dnia lutego do sieci dołączy kolejna placówka w Centrum Handlowym Ferio w Legnicy.

Tym samym, sieć Pepco będzie liczyć 413 sklepów w całej Polsce. Jak twierdzą przedstawiciele firmy do końca marca 2013 roku firma planuje posiadać łącznie ponad 420 sklepów sieci.

Marcin Stańko, dyrektor ds. operacyjnych Pepco Poland w rozmowie z redakcją Retailnet potwierdził, że w 2013 roku firma planuje uruchomić pierwszych 20 sklepów na terenie Słowacji. Ma być to początek ekspansji firmy w krajach CEE, która będzie prowadzona w kolejnych latach równocześnie z ekspansją na rynku polskim.

Do końca 2013 roku firma chce otworzyć 80 nowych punktów sprzedaży. W 2014 roku Pepco pragnie posiadać w sumie 600 sklepów.

Sklepy sieci otwierane są zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach w miastach różnej wielkości. Uruchomienie jednego sklepu to inwestycja rzędu około miliona złotych. Średnia powierzchnia punktu handlowego Pepco zajmuje 350 mkw.

Pepco to sieć sklepów dyskontowych, oferujących artykuły odzieżowe oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku. Są to sklepy samoobsługowe oferujące towary w niższych cenach.

Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie posiada ponad 2800 sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.