Konstanty Strus
Konstanty Strus

Obecnie trwa realizacja oraz komercjalizacja Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. Obiekt budowany jest przez Przedsiębiorstwo Budowalne Konstanty Strus. Prezes firmy zapewnia, że wynajem powierzchni przebiega bardzo sprawnie, ponieważ przewagą galerii nad konkurencyjnymi projektami jest jej położenie w centrum miasta.

– Chcemy w tym roku zakończyć stan surowy. W tej chwili prowadzone są prace budowlane na poziomie -1 związane z posadowieniem budynku, ponieważ wcześniej ściany szczelinowe zostały już wykonane przez podwykonawcę – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Konstanty Strus, właściciel przedsiębiorstwa budowlanego realizującego obiekt.

– Stan surowy będzie zrealizowany z własnych środków. Realizację dokończymy korzystając z pieniędzy banku – dodaje.

Firma planuje otwarcie Galerii Jurowieckiej na pierwszą połowę 2014 roku.

– Mamy istotną przewagę nad konkurencją. Nasza galeria jest w najlepszym miejscu w mieście i jest już budowana. Inni z kolei zapowiadają inwestycje, czekają na odpowiednie pozwolenia. Najemcy wybierają jednak centra, które będą zrealizowane w rzeczywistości, a nie te, które pozostają na papierze. W mieście zaplanowano zbyt wiele tego typu inwestycji. Na pewno wszystkie nie powstaną, bo większość najemców otwiera 2-4 sklepy w miastach tej wielkości. A pamiętajmy, że w Białymstoku działa już kilka obiektów – twierdzi Konstanty Strus.

Galeria Jurowiecka będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni GLA. W centrum handlowym znajdzie się oprócz lokali handlowo-usługowych i hotelu także wielosalowe kino o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Na poziomie -2 powstanie parking z 450 miejscami parkingowymi. Obiekt będzie posiadał też odrębny parking dla gości hotelowych.

Galeria Jurowiecka w Białymstoku będzie jednym z prezentowanych projektów podczas Shopping Center Forum 2013 SE. Więcej informacji na temat Forum na stronie www.scf.retailnet.pl.