Sukcesja
Sukcesja

Zespoły Savills i Fabryki Biznesu, inwestora, prowadzą komercjalizację Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi.

Na powyżej 51 tys. mkw. powierzchni najmu, około 121 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 3,2 ha terenu powstają m.in. nowoczesna galeria handlowa z food courtem, duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem i dwupoziomowy parking na ponad 1000 samochodów. Strefę zasięgu zamieszkuje 900 tys. osób. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2014 roku.

Sukcesja jest budowana w jednym z najprężniej rozwijających się rejonów Łodzi, blisko ścisłego centrum miasta, Międzynarodowych Targów Łódzkich, kampusu Politechniki Łódzkiej i drogi krajowej nr 1. Ma być pierwszym w regionie w pełni zielonym obiektem handlowo-rozrywkowym, nie tylko terenem robienia zakupów, ale przede wszystkim, tętniącym na co dzień życiem miejscem spędzania wolnego czasu. Inwestor postawił na dużą funkcjonalność, m.in. czytelną komunikację i wygodne parkingi o łatwym systemie identyfikacji miejsc. Zaplanowano również liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Wśród najemców są między innymi: LPP SA (salony odzieżowe Reserved, Mohito, Cropp, House oraz nowej marki Sinsay), Pure Health & Fitness (jeden z największych w Polsce klubów Pure Jatomi Fitness), Helios SA (9-salowe kino wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i projektory cyfrowe umożliwiające pokazy filmów 3D),  Rossmann (drogeria), LPP TEX SA (sklep Home & You z artykułami do dekoracji wnętrz), Top Secret (odzież), Lodziarnie Firmowe Grycan,  firma Ania Kruk (biżuteria) i Cukiernia Sowa. Na zaawansowanym etapie są negocjacje z kolejnymi najemcami.

Projekt zostanie przedstawiony podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. Z przedstawicielami inwestora będzie można porozmawiać na stoisku nr 3.5. Prezentacja Sukcesji zaplanowana jest także w czasie Project & Retail Flash w godz. 12.30-14. Ponadto Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt.  Zielone centra, czysty zysk: czyli korzyści z zastosowania energooszczędnych rozwiązań w centrach handlowych (godz. 11.45-12.30), prowadzonym przez Renatę Kusznierską, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych i Zarządzania Nieruchomościami w Savills, partnera merytorycznego Forum.