Sklep Saturn w Centrum Handlowym Europa Centralna

W Gliwicach otwarto Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce. Łączy w sobie cechy galerii handlowej i parku handlowego. Właścicielem centrum handlowego jest Helical Poland.

Proces uruchamiania całego obiektu przebiegał wieloetapowo. Już od 4 lutego działa, zaprojektowany według najnowszego konceptu, jeden z najbardziej efektownych w regionie McDonald’s Drive Thru ze specjalną salą zabaw da dzieci Gym&Fun. Natomiast 27 lutego otwarto sklepy RTV Euro AGD, Castorama oraz Saturn.

Powierzchnia centrum handlowego wynajęta jest już w około 90 proc. przez firmy takie jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Jysk, Smyk Megastore, New Yorker, Solar, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Apart, RTV Euro AGD, TUI, Home&You, Super-Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, Takko Fashion czy Douglas. Dla klientów jest dostępny parking na 2,3 tys. miejsc, a dla nieposiadających własnego środka transportu centrum umożliwia dojazd dwiema bezpłatnymi liniami autobusowymi.

Centrum Handlowe Europa Centralna jest położone przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44 oraz na obszarze gęsto zaludnionego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co sprawia, że niemal 5 mln osób może w ciągu godziny dojechać tu na zakupy.

Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc. Partnerem joint-venture spółki Helical Poland przy budowie CH Europa Centralna jest Standard Life Investments, jedna z największych firm inwestycyjnych w Europie.