Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanck

Mount Blanc sp. z o.o. to właściciel sieci pijalni czekolady i kawy. Spółka w tym roku uruchomiła dwa nowe punkty w centrach handlowych: Europa Centralna (Gliwice) oraz w Galerii MM (Poznań). – Jeszcze w tym roku powiększymy sieć o 3 lokale: w Poznań City Center, w Galerii Katowickiej i CH Wzgórze (Gdynia). Ponadto kończymy negocjacje dla czwartej lokalizacji, która również znajduje się w galerii handlowej – powiedział portalowi Retailnet Michał Piasecki, odpowiedzialny za rozwój sieci, Mount Blanc sp. z o.o.

Obecnie w ramach sieci Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc funkcjonuje 15 punktów (własne i franczyzowe). Spółka otwiera lokale o powierzchni od 80 mkw. do 100 mkw.

Firma Mount Blanc zgodnie ze swoją strategią zakłada dalszy rozwój sieci głównie w oparciu o otwieranie lokali franczyzowych. System franczyzowy Mount Blanc Top Belgian Chocolates opiera się przede wszystkim na ciągłym wsparciu franczyzobiorcy przez centralę sieci od momentu podjęcia współpracy, poprzez cały proces inwestycyjny oraz stałą opiekę w czasie prowadzenia Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Od potencjalnych franczyzobiorców firma oczekuje możliwości zainwestowania środków w wysokości około 350 – 400 tys. w zależności od lokalizacji.

Pakiet franczyzowy zapewnia m.in. korzystanie z opatentowanego znaku towarowego Mount Blanc oraz pełnego know-how firmy, pomoc przy wyborze lub pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji sklepu oraz negocjacjach umów najmu, a także wsparciu w wykonaniu aranżacji Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Firma powstała w kwietniu 2005 roku. Głównym profilem działalności firmy jest prowadzenie Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Oferuje szeroki wachlarz czekolad i kaw, o różnych smakach, na ciepło oraz na zimno, dodatkowo desery lodowe oraz napoje. Znacząca większość asortymentu, to oryginalne, belgijskie produkty i półprodukty z których sporządzane są desery. W każdym z punktów można wybierać spośród ponad 140 rodzajów. Od października 2012 roku spółka prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym.