Centrum Handlowe Port Łódź

Od 1 marca 2013 roku oferta strefy restauracyjnej centrum handlowego Port Łódź poszerzyła się o pierwszy w regionie łódzkim lokal Yogoland. Marka jest znana w Europie i w Stanach Zjednoczonych z produkcji wysokiej jakości jogurtu mrożonego.

Pomysł na markę Yogoland to połączenie koreańskiego patentu i amerykańskiej technologii. Jogurt mrożony wymyślono w Korei Południowej i tam uruchomiono pierwszą sprzedaż. Lokale typu yogurt shop szybko opanowały także USA i Europę. W Polsce punkty Yogoland działają m.in. w Poznaniu, Koszalinie i Bydgoszczy.

– Cieszymy się, że z początkiem wiosny możemy zaoferować naszym klientom odżywcze i lekkie desery, bogate w proteiny, wapń i witaminy. Mrożony jogurt czy koktajl owocowy to doskonały pomysł na chwilę przerwy podczas rodzinnych zakupów – mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Port Łódź jest podmiejskim centrum handlowym. Na jego terenie znajduje się sklep Ikea, Leroy Merlin, Saturn, supermarket Piotr i Paweł oraz ponad 150 sklepów oferujących odzież, meble i akcesoria wyposażenia wnętrz, elektronikę oraz artykuły dla dzieci. Wśród najemców Portu Łódź znajdują się także restauracje, kawiarnie i punkty usługowe. Sercem centrum jest Patio – strefa handlowo-rekreacyjna o powierzchni 7 tys. mkw., z zewnętrznym placem zabaw, sceną i fontanną.

Port Łódź to centrum handlowe przyjazne rodzinie. Na jego terenie znajduje się sala zabaw Port Łódź Junior. Do dyspozycji klientów Portu Łódź oddany został bezpłatny parking z 4,5 tys. miejsc oraz bezprzewodowy internet.

Obiekt należy do Inter Ikea Centre Polska SA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. IICP jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Poznaniu oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.