Starbucks coffee
Starbucks coffee

1 marca 2013 roku nastąpiło otwarcie 32. lokalu sieci Starbucks w Polsce. Otwarcia w nowym poznańskim centrum handlowym Galerii MM dokonała firma AmRest Coffee sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest sp. z o.o.

Galeria MM położona jest w centrum Poznania, w pobliżu Starego Rynku, placu Wolności i u zbiegu dwóch najbardziej znanych w mieście ulic zaczynających się na literę M: ul. Św. Marcina i al. Marcinkowskiego (stąd nazwa galerii).

Kawiarnia Starbucks w Galerii MM znajduje się na parterze, tuż przy wejściu głównym od al. Marcinkowskiego. Lokal zajmuje powierzchnię 180 mkw. i oferuje klientom łącznie 61 miejsc siedzących. Dodatkowo w okresie letnim będzie funkcjonował ogródek, w którym znajdzie się 20 dodatkowych miejsc. Do lokalu będzie można wejść zarówno bezpośrednio z ulicy, od strony placu Wolności, jak również z centrum handlowego.

– Nowa kawiarnia Starbucks w Poznaniu znajduje się w samym sercu miasta. Codziennie tysiące mieszkańców przejeżdża tędy w drodze miedzy domem a pracą, szkołą czy uczelnią. Mamy nadzieję, że nasz nowy lokal, tak jak pozostałe poznańskie kawiarnie Starbucks, stanie się dla nich miejscem, w którym będą się z przyjemnością zatrzymywali, aby napić się wyśmienitej kawy i odprężyć się w miłej atmosferze – powiedziała Magdalena Mularuk, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowa kawiarnia Starbucks w Galerii MM to czwarty lokal firmy w Poznaniu i zarazem 32. w Polsce. Firma zarządza ponadto trzynastoma kawiarniami w Warszawie, sześcioma we Wrocławiu (w tym jedną w Bielanach Wrocławskich), trzema w Gdańsku, dwiema w Szczecinie i Katowicach oraz po jednej w Krakowie i Gdyni. Pierwszy lokal przy ul. Nowy Świat w Warszawie został otwarty 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2012 roku w Polsce funkcjonowało 31 kawiarni Starbucks.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza trzynastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonuje siedem kawiarni. W 33 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się około 1 800 kawiarni Starbucks.

AmRest jest operatorem restauracyjnym działającym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza restauracjami KFC, Pizza Hut oraz Burger King w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech, natomiast w Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach restauracjami La Tagliatella. AmRest jest również operatorem kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech.