H&M
H&M

Ubiegły rok firma H&M zakończyła z liczbą 2776 sklepów na całym świecie. W czwartym kwartale grupa otworzyła 158 sklepów. Firma zmuszona była do zamknięcia 11 najbardziej nierentownych placówek.

Po jednym salonie zamknięto w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i USA. Trzy placówki zakończyły działalność w Niemczech.

Wśród 158 sklepów, które otwarto w czwartym kwartale 2012 najwięcej, bo 25 otwarto w Chinach, 20 sklepów uruchomiono w Stanach Zjednoczonych a 10 nowych punktów sprzedaży pojawiło się w Wielkiej Brytanii. Tylko o jeden mniej otwarto w Niemczech i Hiszpanii. 7 sklepów grupa H&M otworzyła we Włoszech. W Polsce w ostatnim kwartale 2012 zainstalowano 6 salonów.

Kolejne sklepy firmy znalazły się m.in. w Szwecji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Kanadzie, Irlandii, na Węgrzech, Grecji, Japonii, Rosji, Turcji, Rumunii.

W Polsce działają obecnie 103 salony marki, głównie w centrach handlowych.
Kluczowym działaniem H&M na 2013 rok będzie rozwój sieci H&M na nowych rynkach oraz wprowadzenie nowej marki odzieżowej – & Other Stories.

Marka ta zostanie wprowadzona na rynek w oddzielnych salonach i sklepach on-line wiosną 2013 roku. Brand będzie przeznaczony dla kobiet, które chcą stworzyć własną styl. & Other Stories będzie oferował szeroki zakres butów, toreb, biżuterii, produktów kosmetycznych, bielizny damskiej i ubrań.