Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project

Galeria Solna będzie pierwszym wielkopowierzchniowym centrum handlowo-usługowym w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się 100 sklepów oraz punktów usługowych. Galeria zostanie otwarta już na początku maja 2013 roku.

– Celem naszego działu komercjalizacji było pozyskanie jak największej liczby marek spełniających oczekiwania inowrocławian. Udało nam się osiągnąć ten cel. Jesteśmy już na ostatnim etapie komercjalizacji – obiekt jest już prawie całkowicie wynajęty. Aktualnie finalizujemy umowy na wynajem ostatnich lokali. Stopień komercjalizacji przekroczył już 90 proc, wliczając w to dwa duże sklepy Tesco i Nomi. W Galerii Solnej mieszkańcy Inowrocławia będą mogli robić zakupy w salonach wielu marek, do tej pory nieobecnych na lokalnym rynku. Są wśród nich m.in.: Douglas, H&M, Bershka, Stradivarius, New Yorker czy Empik – powiedział Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Libra Project.

– Za nasz wielki sukces uważam fakt, że udało się podpisać wiele umów w systemie franczyzowym oraz z lokalnymi przedsiębiorcami. Pośrednikiem pomiędzy franczyzodawcami a franczyzobiorcami często byliśmy my, jako inwestor centrum handlowego. Wiele dużych sieci handlowych było zainteresowanych debiutem na inowrocławskim rynku poprzez taki właśnie model współpracy. Chętnie przejęliśmy rolę pośrednika i pomagaliśmy obu stronom w kontaktach – dodał Grzegorz Pękalski.

Inwestorem Galerii Solnej w Inowrocławiu jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes NG2. Swym zasięgiem o promieniu 30 km. Galeria obejmie ponad 200 tys. mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Do dyspozycji klientów oddany zostanie parking na 1 tys. miejsc.

ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarniego Stoku w Bielsku-Białej oraz Ogrodów w Elblągu. Zajmuje się również komercjalizacją a także negocjuje zakup kolejnych terenów pod inwestycje komercyjne.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 roku. Działa jako agent przy najmie obiektów handlowych a także jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturalnym i dużym potencjałem rozwoju. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.