Dekada Grójec
Dekada Grójec

BOIG Property Consulting, firma odpowiedzialna za komercjalizację wszystkich obiektów należących do spółki Dekada Realty, podpisała nowe umowy najmu. W Dekadzie Grójec, kolejnym projekcie realizowanym przez spółkę, swój salon otworzy Media Expert i CCC.

Media Expert, jedna z największych marek w branży Multimedia, RTV i AGD w Polsce otworzy salon o powierzchni 800 mkw. Z kolei salon obuwniczy CCC zajmie 350 mkw. powierzchni.

Kluczowym najemcą galerii będzie też popularny operator spożywczy należący do największej sieci sklepów detalicznych w Polsce, z którym już została podpisana umowa najmu.

– Dekada Grójec będzie typowym strip-mallem, czyli jednopoziomowym obiektem podzielonym na moduły, z wejściami bezpośrednio z parkingu. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazały, że tego typu format odpowiada na potrzeby nie tylko klientów, którzy podjeżdżając bezpośrednio pod drzwi sklepu mogą robić zakupy szybciej i sprawniej, ale także najemców, którzy są bliżej swoich odbiorców. Dodatkowo, brak drogich w utrzymaniu powierzchni wspólnych pozwala nam na wynajem powierzchni nawet o 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Grójec będzie centrum handlowym przeznaczonym na szybkie, wygodne zakupy. Centrum handlowe znajduje się w północnej części Grójca, bezpośrednio przy obwodnicy miasta, co  zapewnia łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu. W pobliżu biegnie również droga ekspresowa S7 Gdańsk-Warszawa-Kraków. Na powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., zlokalizowanych zostanie 17 lokali handlowo – usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 180 miejsc.

Zgodnie z planem, otwarcie obiektu  ma nastąpić w IV kwartale 2013 r.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn.

W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.