Centrum Handlowe Auchan Gliwice

Sieć odzieżowa Takko Fashion to nowy najemca dwóch centrów handlowych Auchan na Śląsku. Salony zostaną otwarte 9 marca w Katowicach i w Gliwicach. W CH Auchan Katowice sklep Takko Fashion zajmie lokal o powierzchni 449 mkw., natomiast w CH Auchan Gliwice o powierzchni 378 mkw.

Takko Fashion jest jednym z największych sprzedawców detalicznych modnej odzieży w Europie. Obecnie posiada ponad 1800 lokali handlowych. Firma od 30 lat działa jako sieć sklepów odzieżowych gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość asortymentu. Takko oferuje ubrania i dodatki w dla dorosłych i dzieci. Od marca 2008 roku marka Takko rozwija się dynamicznie również w Polsce.

Centrum Handlowe Auchan Katowice o powierzchni 11 tys. mkw. GLA otwarte zostało w 2000 roku i mieści się przy Trasie Nikodema i Józefa Reńców 30. W galerii znajduje się ponad 30 sklepów znanych na rynku marek, a także punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Centrum handlowe posiada 2,1 tys .miejsc parkingowych.

Centrum Handlowe Auchan Gliwice o powierzchni 16,7 tys. mkw. GLA zostało otwarte w 2010 roku. Mieści się przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach. W galerii znajduje się ponad 40 sklepów, a także punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie.. Przy CH Auchan Gliwice mieszczą się market Leroy Merlin oraz stacja paliw. Centrum handlowe posiada 1,9 tys. miejsc parkingowych.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Największe z galerii – liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumi oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.