Niall O’Higgins
Niall O’Higgins

Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych powstał nowy podmiot działający w zakresie zarządzania. CREAM, czyli Caelum Real Estate Asset Management powstało z  zarządczej grupy Caelum. Dyrektorem zarządzającym został Niall O’Higgins.

– Rynek postrzega nas jako zarządzających Caelum Development, jednak w rzeczywistości zajmujemy się działalnością operacyjną dla wielu różnych prywatnych właścicieli nieruchomości, zrzeszonych pod marką Caelum. Główny nacisk naszej działalności skupiał się na asset management i zwiększaniu wartości projektów w zarządzanym portfolio w najlepszy możliwy sposób. Niekoniecznie, jako tradycyjna agencja, ale jako ci, którzy szukają korzyści dla bezpośrednich właścicieli. Operacyjne ramię w Polsce było zawsze oddzielone od struktur właścicielskich, aczkolwiek, blisko z nimi powiązane. Jednakże, w zeszłym roku doszliśmy do wniosku, że posiadamy unikalne doświadczenie na polskim rynku i innowacyjne podejście, różne od podmiotów na rynku nieruchomości. Zatem, rozpoczęliśmy proces definiowania organizacji i rzeczywistej ewolucji w CREAM – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Niall O’Higgins, dyrektor zarządzający CREAM.

Z podmiotami, którymi Caelum zarządzało od 2002 roku i z którymi wiążą spółkę długoletnie umowy Caelum będzie kontynuować pracę już jako CREAM.

CREAM w opinii zarządu, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

– Istniejemy tam, gdzie zmierza rynek. Większość planowanych nieruchomości handlowych w Polsce powstanie właśnie w sektorze średnich i małych miast. Nasze doświadczenie w tej materii jest dla właścicieli nieruchomości bezcenne. Doświadczyliśmy bowiem tych wyzwań, które na tak specyficznych lokalnych rynkach, czekają inwestorów – dodaje O’Higgins.

CREAM będzie oferował kompleksowe usługi nie tylko w zakresie zarządzania, leasingu, czy działań marketingowych, ale także w zakresie technicznym, finansowo-księgowym i prawnym w każdym miejscu w Polsce.

CREAM jest firmą zarządzającą nieruchomościami komercyjnymi. Organizacja skupia grupę ekspertów ze wszystkich dziedzin rynku nieruchomości komercyjnych, operujących na polskim rynku od 2002 roku. Zespół CREAM dostarcza właścicielom nieruchomości komercyjnych know-how w całym spektrum zarządzania aktywami na które składają się: zarządzanie nieruchomościami, promocja procesu inwestycyjnego, doradztwo inwestycyjne, działania developerskie i doradztwo operacyjne.